پایه میکروفن و انواع آن

پایه میکروفن و انواع آن تنظیم کده

پایه ی میکروفن و انواع آن:

تو مقالات قبلی راجب میکروفن و انواعش صحبت کردیم. واسه یادآوری:

میکروفون، دستگاهیه که صدا رو به سیگنال های الکتریکی تبدیل میکنه. میکروفون اولین بار توسط امیل برلاینر اختراع شد و کاربردهای زیادی از جمله استفاده توی تلفن، سمعک، بلندگوها، ضبط صدا، مهندسی صوت و … داره. انواع میکروفون شامل میکروفون های داینامیک، میکروفون های خازنی، میکروفون های ریبون، میکروفون های بی سیم، میکروفون های یو اس بی و… هستن.

حالا بریم سراغ پایه میکروفن:

پایه های میکروفون به عنوان نگهدارنده ای واسه میکروفون ها مورد استفاده قرار  می گیرن. اکثر میکروفون های موجود تو بازار به پایه نیاز دارن. پایه های میکروفن مدلهای مختلفی دارن. از جمله پایه های مورد استفاده واسه میکروفون میشه به پایه میکروفن رومیزی، ایستاده، تریبونی، بازویی، تلسکوپی و … اشاره کرد.

خب حالا بریم واسه بررسی مدل های مختلف پایه میکروفن:

پایه میکروفون رومیزی:

اول بگم خدمتتون که خود پایه های رومیزی مدل های مختلفی داره.این نوع از پایه های میکروفن استحکام و مقاومت بالایی دارن و قابلیت استفاده واسه میکروفون های سبک و سنگین رو داره. این مدل پایه های میکروفن بیشتر واسه سمینارها و کنفرانس ها استفاده میشه.

پایه میکروفن تنظیم کده

پایه میکروفون بازویی:

این پایه میکروفن یکی از انواع پایه میکروفون های رومیزیه که میشه روی میزهای کار نصب کرد. این پایه های میکروفن واسه استفاده تو استودیوهای پادکست، برودکست و رادیویی بسیار مناسبه. همونجور که از اسمش پیداست، از دو بازوی مستقل تشکیل شده و پایه هاش فنرهای مستقلی واسه قسمت های بالایی و پایینی داره. با نصب این پایه میکروفون بازویی روی میز میتونین زاویه قرارگیری رو با محل میکروفن تغییر بدین و در زمانی که ازش استفاده نمیکنین، میکروفن رو با جمع کردن پایه هاش، بزاریدش گوشه.

انواع پایه میکروفن تنظیم کده

پایه میکروفون تلسکوپی:

یکی از با کیفیت ترین پایه های میکروفون مدل تلسکوپیه. جنس این پایه معمولا از استیل و پلاستیک با دوام و مقاومه. از این پایه ها واسه هر نوع میکروفنی کاربرد داره و جز پایه میکروفون رومیزی محسوب میشه. بیشتر ازش واسه برنامه های رادیویی و تلویزیونی، پایه منبری، استودیوی ضبط و … استفاده میشه.

پایه میکروفون منبری:

این نوع از پایه های میکروفون، واسه سخنرانی روی منبر مساجد استفاده میشه و قابلیت چرخش 360 رو داره. واسه نصب این پایه های به بدنه منبر از دو پیچ استفاده میشه. همچنین این پایه های قابلیت نصب روی میز و تریبون رو دارن. پایه عمودیش تا ارتفاع 70 سانتی متر و دسته بوم افقیش تا 45 سانتی متر قابلیت تنظیم دارن و از اتصالات با کیفیتی ساخته شده.

پایه های میکروفن تنظیم کده

پایه میکروفون ایستاده:

به طور کلی از این پایه های واسه برنامه های زنده و استودیویی استفاده میشه. با توجه به کیفیت بالای پلاستیک این نوع پایه ها، قابلیت نگه داشتن میکروفون های سنگین رو دارن. ارتفاع عمودیش از 90 تا 160 سانتی متر و طول بوم افقیش از 57 تا 100 سانتی متر متغیر هست. این مدل از پایه میکروفن ها، مدل های مختلفی دارن.

پایه میکروفن تنظیم کده

پایه میکروفن بلند:

این محصول از انواع پایه میکروفن های ایستاده به حساب میاد. این پایه میکروفون قابلیت تنظیم توی ارتفاع حدود 240 سانتی متر و همچنین قابلیت تنظیم در جهت رو داره. با توجه به مقاوم بودن بدنه فلزی و اتصالات پلاستیکی فشرده توی این پایه ها، واسه استفاده از میکروفون های سنگین هم مناسبه. از این پایه ها تو کنفرانس، مدارس، مساجد و … هم استفاده میشه.

پایه میکروفون بوم دار:

یکی از با کیفیت ترین پایه میکروفون های موجود توی بازار محسوب میشه که کاربری خیلی آسونی داره. ارتفاع پایه حدود 66 سانتی متره و طول بومش از 78 تا 122 سانتی متر متغیره. این محصول از سه پایه بسیار محکم از جنس آلومینیوم ساخته شده و دارای گیره نگهدارنده میکروفونه که کار متصل یا جدا کردن میکروفون رو فراهم میکنه. در حالت تاشده با ابعادی معادل 9*10*78 سانتی متر به راحتی قابل حمله.

پایه میکروفون حرفه ای:

نمونه ای دیگه از پایه های میکروفون، نوع حرفه ایش هست. این پایه میکروفون نوعی پایه ایستاده محسوب میشه و واسه استفاده تو تمامی برنامه های و مجالس مناسبه. پایه های میکروفون از جنس استیل و اجزای دیگش از پلاستیک با کیفیت و با دوام ساخته شده که اطمینان لازم رو واسه جلوگیری از شکستن تو برنامه ها تضمین میکنه. ارتفاع این پایه های میکروفون از 97 تا 156 سانتی متر متغیر بوده و طول بوم افقیش 78 سانتی متره.

انواع پایه های میکروفن تنظیم کده

پایه میکروفن تریبونی:

این پایه میکروفون نوعی پایه رومیزی محسوب میشه که واسع کنفرانس ها و سخنرانی ها مناسبه. شکل این پایه میکروفون بصورت v بوده و جنس بدنه این پایه از فلز و کفه ی اون از جنس چدنه. قابلیت تنظیم ارتفاع تا 60 سانتی متر و زاویه 90 درجه رو داره. با توجه به جنس مواد به کار رفته تو این نوع پایه های میکروفن، تحمل وزن زیادی رو دارن.

امیدوارم از مطالب این مقاله بخوبی استفاده کرده باشین. ما تا جایی که تونستیم سعی کردیم پاسخ سوالاتی که برای شما پیش میاد رو توی این مقاله قرار بدیم.

بهتون پیشنهاد میکنم مقاله های قبلی و بعدی رو با دقت بخونین، خیلی بدردتون میخورن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + هشت =

0:00
0:00