Hi-Hat Drum چیست؟

Hi Hat چیست تنظیم کده


مقدمه:

(درامز یا درام) به انگلیسی: Drum. تو زبون فارسی بهش میگن طبل.     تو زبان انگلیسی معادل «Drum Kit» به معنی مجموعه‌ای از طبل‌ها، سنج‌هایی که روی پایه نصب میشن کنار همدیگه یک ساز واحد و مستقل رو میسازن.

این مجموعه از ساز، معمولاً تو موسیقی جاز، راک، بلوز و پاپ کاربرد داره. اجرای اون به وسیله ابزارهایی مانند چوب و پدال‌هایی که تو قسمت پایین سازها قرار داره با دست و پا نواخته میشه و به نوازندش درامِر میگن.

hihat drum چیست تنظیم کده

های هت: (Hi-Hats)

های هت یا جفت سنج به دو سنج میگن که رو‌به‌روی هم قرار دارنن و روی پایه‌ای ثابت قرار گرفتن. در پایه، پدالی گذاشته شده که با فشار دادنش، این دو سنج در حالت باز یا بسته قرار می‌گیرن. این سنج‌ها واسه نواختن الگوهای ریتمیک یکنواخت استفاده میشه. وقتی که دو سنج توی حالت باز قرار دارن می‌تونن اطمینان بیشتری واسه نوازنده ایجاد کنن. وقتی که سنج‌ها توی حالت بسته قرار دارن، میتونن صداهای متنوعی بیشتری رو تولید می‌کنن. از صدای ترد و خشکی معروف به صدای «چیک» تا صدای تهاجمی‌تر و متالیک، بستگی داره به اینکه از چه نوعی باشه. وقتی که های هت در حالت باز باشه به راحتی به درامر امکان تاکید روی صداها رو میده. تو این حالت صدای شبیه به جلز و ولز تولید میکنه. های هت‌ها معمولا اندازه‌ای بین ۱۳ تا ۱۶ اینچ دارن. های‌ هت‌های سبک‌تر صدایی روشن‌تر دارن، برعکس هت‌های سنگین‌تر صدایی تار‌تر دارن.

های هت تنظیم کده

مجموعه ای از سازهای اصلی درام تو سبک‌های مختلف موسیقی تغییر پذیره و ممکنه با ترکیبات دیگه ای از سازهای کوبه ای یا تلفیقی از سازهای آکوستیک و کوبه ای الکترونیک اجرا بشه.

تموم این سازهایی که مجموعا به اسم سازهای کوبه‌ای شناخته میشن، بدون تونالیته‌ی صوتی هستن که این موضوع به آهنگساز اجازه میده تا قطعات مربوط به درام رو از طریق سیستم نت‌نویسی درام ثبت کنه. در صورتی که خیلی از سازها مثل گیتار و پیانو قابلیت نواختن ملودی و آکوردها رو دارن، خیلی از درام ست ها به خاطر تولید‌ صداهایی بدون زیروبم، این امکان رو ندارن. درام‌ست قسمتی از ساختار ریتم آهنگ محسوب میشه. سازهای استاندار دیگه ای هستن که تو ساختار ریتم آهنگ ها کاربرد زیادی دارن مثل: پیانو، گیتارالکتریک، گیتاربیس و کیبرد.

امیدوارم از مطالب این مقاله بخوبی استفاده کردده باشید. ما تا جایی که تونستیم سعی کردیم پاسخ سوالاتی که برای شما پیش میاد رو توی این مقاله قرار بدیم.

بهتون پیشنهاد میکنم مقاله های قبلی و بعدی رو با دقت بخونید، خیلی بدردتون میخورن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − شش =

0:00
0:00