چرا باید تنظیم کننده و سازنده آهنگ های خودمان باشیم ؟!

چرا باید تنظیم کننده و سازنده آهنگ های خودمان باشیم ؟!

 

اولین سوالی که در ذهن هر هنرجویی پیش می آید دقیقا به این نکته اشاره دارد که آیا پس از یادگیری زمینه مورد نظر، باید آثار خودم را تولید کنم و یا برای تولید آثار خود میتوانم به افراد دیگر مراجعه کنم؟ پاسخ به این سوال یکسان است و ارتباط با جایگاه مالی و اجتماعی افراد ندارد! در ادامه این مقاله با ذکر مثال های ملموس، به بیان این مهم می پردازیم.

شما خود را فرد کاملا مرفهی تصور کنید که ماهیانه بالغ بر چند صد میلیون درآمد دارد. حال تصور کنید قرار است دنبال علاقه خود یعنی خوانندگی بروید؛ در ابتدا همه چیز خوب است و شما برای ساخت هر کدام از آهنگ های خودتان حدودا 50 میلیون تومان هزینه می کنید !!

مبلغی را بابت شعر و ملودی پرداخت می کنید؛ مبلغ کلانی بابت تنظیم و میکس و مسترینگ ، میلغی بابت تیزر و موزیک ویدو و مبلغ بسیار زیادی بابت پخش و تبلیغ آهنگ !!!!

چند سوال پیش می آید ؟! شما چندماه دوام می آورید ؟ کی هزینه های شما تمام می شود و کی قرار است شما حرف دل خودتان را بخوانید و به اصطلاح، “سبک” خودتان را پیدا کنید ؟!

حتما در اطراف خود افرادی را دیده اید که بواسطه شرایط مالی بسیار خوب خانواده، وارد عرصه موزیک شده اند و بعد از 2 ماه، دم خود را روی کوله شان می گذراند و دیگر از آن ها خبری نمی شود ؟!!!! این افراد نتیجه چنین طرز تفکری هستند یعنی : “موزیک پول میخواد و باید جیبت پر از پول باشه” !!

البته این حرف بی منطق نیست و وجود پول اعتماد بنفس فرد را بالاتر می برد ولی جدیدا محققان بازاریابی به نتیجه ی جدیدی دست پیدا کردند؛ نتیجه ای که تمام تصورات مردم را در مورد شروع کسب و کارشان خراب کرد !!! آن ها گفتند ” سرمایه اولیه برای شروع کسب و کار، سم است !!! ”

حتما از خود میپرسید : چه شد ؟! مگر می شود بدون سرمایه اولیه کسب و کاری را راه اندازی کرد ؟!!! و یا چه ارتباطی با موزیک داشت ؟!

به این حرف من خوب دقت کنید : ” اگه می شد همه چی رو بوسیله ی دیگران یاد گرفت، فقط کافی بود فیلم میدیدیم و تهش یه متخصص درمیومدیم ” مهم نیست چقد سرمایه دارید، شما باید از ابزار تجربه استفاده کنید! تجربه ای که گاها شما را چندین سال جلو می اندازد !!! یک خواننده نیز باید با تجربه کردن و یا استفاده از تجربه دیگران و شروع تنظیم و ساخت آهنگ و شعر و ملودی گفتن؛ شروع به پیدا کردن سبک خود کرده و این مسیر را هرچه زود تر طی کند !!!!

در واقع هرچقدر شما بیشتر صدا و هنجره خود را بشناسید، سریعتر می توانید “سبک موسیقیایی” خود را پیدا کنید و این کار بین یک الی پنج سال زمان می برد. نگران نباشید؛ همین الان شروع کنید، سمت علاقه تان بروید و باور کنید تنها عامل رشد و موفقیت شما، عشق و انگیزه شما نسبت به کارتان است. ما هم در این سایت در کنار شما هستیم و تجربیات چندین ساله خود را در اختیار شما قرار می دهیم.

 

منبع : گروه هنری ناظری تیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =

0:00
0:00